picsell - platforma dla fotografów

picsell - platforma dla fotografów

Pracowity przełom roku.

Przez ostatnie miesiące nie mogłem zebrać się, aby dołaczyć kolejny wpis, gdyż pochłonęło mnie pisanie wniosku o dofinansowanie naszego nowego projektu. Platforma PicSell.eu będzie serwisem europejskim umożliwiającym sprzedaż przez fotografów ich dzieł na ich własnych istniejących stronach.

Na razie strona służy do badania zainteresowania tym pomysłem. Fotografów odwiedzających mój blog zachęcam do zapoznania się z planami abonamentowymi i wyrażenia opinii.


abonamenty serwisu picsell

Więcej niż zdrowe odżywianie.

W styczniu ukazała się moja rozmowa z Michałem współtworzącym z Tatianą blog Więcej niż zdrowe odżywianie. Pogadaliśmy trochę o mojej historii, o głodówkach itp. Rozmowy ze mną możecie posłuchać od 25 minuty podcastu.

Więcej niż zdrowe odżywianie

 

Ostatnio trafiłem też na artykuł w The Guardian:  Why eating less meat is the best thing you can do for the planet in 2019, który daje prostą inspirację, co możemy najlepszego zrobić dla naszej planety w 2019 roku. Wskazuje, że budzi się powoli świadomość potrzeby zmiany naszego sposobu odżywiania, bo w krótkim czasie wyjałowimy naszą planetę przez nadmierną konsumpcję.

Why eating less meat is the best thing you can do for the planet in 2019
Why eating less meat is the best thing you can do for the planet in 2019

Duże wrażenie wywarł na mnie film What The Health, który w sposób bardziej dosadny ukazuje, jaką krzywdę robimy sobie i naszemu środowisku jedząc nadmiernie, szczególnie mięso, ryby i przetwory mleczne. Zdecydowanie polecam:

10 grudnia 2018 roku zawiązało się stowarzyszenie Klub Sportowy Nordic Walking CHODZĄCY BIAŁYSTOK. Spotkało się 8 osób dotychczas sportowo lub rekreacyjnie uprawiających nordic walking i chcących reprezentować Białystok w zawodach ogólnopolskich jako klub oraz organizować imprezy ogólnodostępne na terenie Białegostoku.

Członkowie założyciele Klubu Nordic Walking Chodzący Białystok

Członkami założycielami klubu zostali: Agnieszka Dąbrowska, Grażyna Radecka, Krystyna Radecka, Halina Pleskacz, Wiesław Krygier, Krzysztof Kamieński, Wiesław Poznański i Artur Radecki. Wśród założycieli znaleźli się między innymi zawodnicy startujący w Pucharze Polski, przedsiębiorcy z wieloletnim stażem, główna księgowa, programista i trenerka. Agnieszka Dąbrowska jako trenerka prowadziła w 2018 roku w Białymstoku od maja do listopada cotygodniowe zajęcia nordic walking pod nazwą “Nordic walking na receptę” (http://pfnw.eu/nordic-walking-na-recepte/).
Władze stowarzyszenia tworzą: Artur Radecki – prezes, Agnieszka Dąbrowska – wiceprezes, Grażyna Radecka – skarbnik.

Logo Klubu Nordic Walking Chodzący Białystok

 
Chcemy popularyzować nordic walking jako najbardziej efektywną aktywność dostępną dla wszystkich w formie rekreacyjnej, sportowej lub jako metodę rehabilitacji. Pod warunkiem, że jest uprawiana zgodnie z techniką… (nie na tzw. “ciuchcię”). Podstawowe zasady to: wydłużony krok oraz aktywna naprzemienna praca ramion.
 
Zamierzamy promować naszą działalność i Białystok poprzez udział w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking oraz mniejszych regionalnych imprezach.
Więcej informacji wkrótce na www.ChodzacyBialystok.pl. 
Na stronie będzie też można dołączyć do nas poprzez pobranie i wypełnienie deklaracji członkowskiej.
 
To tyle na początek roku. 
Życzę Wszystkim realizowania postanowień noworocznych krok po kroku… zamiast jednym skokiem. Nasz umysł łatwiej zaakceptuje drobne zmiany, które staną się nowymi nawykami 🙂
Ja w tym roku chcę startując w zawodach nordic walking poprawiać swój czas o 5 sekund w każdych zawodach. Zaczynam sezon z moją życiówką 33:40 min na dystansie 5km. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.